×

Czym jest połów / poszukiwanie na magnes neodymowy / uchwyt magnetyczny?

Poszukiwanie przy pomocy magnesu neodymowego polega na przeczesywaniu rzek oraz wszelkiego rodzaju zbiorników wodnych za pomocą magnesu przywiązanego do długiej liny. Po zarzucie prowadzimy magnes po dnie zbiornika, powoli wyciągając linę, co powoduje przyczepianie się do niego wszelkich przedmiotów zawierających w swoim składzie żelazo.

Przez lata wiele metalowych przedmiotów zostało wrzuconych, lub z różnych innych przyczyn trafiło na dno zbiorników wodnych, rzek, strumieni czy studni. Te metalowe przedmioty to często wartościowe zabytki, relikty, pozostałości po wojnach światowych, rzeczy codziennego użytku lub zwykłe śmieci czy złom.

W ostatnich latach poszukiwanie magnesem neodymowym staje się coraz popularniejsze i coraz więcej osób decyduje się na to hobby, spędzając czas nad wodą w otoczeniu przyrody i nie bez znaczenia jest tu dreszczyk emocji związany z różnorodnością przedmiotów, które możemy odnaleźć.

Poszukiwanie skarbów magnesem neodymowym

Jak rozpocząć poszukiwania z magnesami neodymowymi / uchwytami do poszukiwań?

Do poszukiwań z uchwytami magnetycznymi  nie będziesz potrzebować wiele. To niedrogie hobby. Istnieją oczywiście akcesoria, które możesz dodać do swojego arsenału. Poniżej wymienione są rzeczy, których potrzebujesz do połowów na magnesy neodymowe, niektóre są obowiązkowe, a niektóre opcjonalne.

Istnieje wiele opcji przy wyborze silnego magnesu neodymowego / uchwytu do poszukiwań.

Do przymocowania liny potrzebny będzie również magnes neodymowy / uchwyt do poszukiwań z mocną śrubą oczkową.

Większość magnesów neodymowych będzie w porządku, ale wszystko zależy od tego, co chcesz wyciągnąć. Dostępne są różne moce i rozmiary.

Mocna lina (obowiązkowa)

Lina jest specjalnie dobrana do zestawu, stosujemy tylko liny Polipropylenowe, o znakomitej wytrzymałości i nie absorbujące wody, stosowane są one powszechnie w żeglarstwie.

Im większa moc magnesu, tym mocniejsza lina będzie potrzebna.

Rękawiczki (obowiązkowe)

Zapewnią one ochronę twoich dłoni, metal może być ostry i zardzewiały. To także dobry sposób na utrzymanie rąk w dobrej kondycji. Poszukiwania magnesami neodymowymi jest brudnym hobby.

Torba lub wiadro (opcjonalnie)

Nie chcesz zgubić swoich cennych „skarbów” , które wyciągnąłeś dzięki magnesowi neodymowemu. Wytrzymałe wiadro lub torba pozwoli ci przechowywać swoje przedmioty bez obawy przed ich utratą.

Magnes do poszukiwań, magnes do wody

 Scyzoryk lub nożyczki (opcjonalnie)

Oczywiście musisz sprawdzić przepisy dotyczące noszenia takich przedmiotów, mały scyzoryk lub nożyczki powinny być w porządku. Mogą być bardzo przydatne, jeśli lina jest zaplątana w drut lub inny sznur.

Gdzie mogę poszukiwać na magnes neodymowy / uchwyt magnetyczny?

Ogólnie rzecz biorąc, obowiązują te same zasady, co w przypadku poszukiwań wykrywaczem metali, cała ziemia jest własnością prywatną lub państwową, podobnie jak wszystkie jeziora, rzeki i strumienie. Co ostatecznie oznacza, że jeśli chcesz mieć pewność, że nie łamiesz żadnych przepisów , musisz uzyskać pozwolenie.

Rzeki są doskonałym miejscem na poszukiwania z magnesami neodymowymi. Głównie ze względu na ruch wody, wiele rzeczy zostało upuszczonych lub wrzuconych do rzek. Twoje znaleziska mogą nie być tak regularne, ale tym niemniej jest to miłe miejsce, do którego możesz pójść, zabrać kalosze i gotowe. Znakomitym miejscem są rejony mostów, lub pomostów tam przedmioty przypadkiem lub nie trafiają do wody.

Jeziora to kolejny dobry wybór. Rzeczy mogły być celowo wrzucane do jeziora przez lata.

Plaża jest idealna. Przez lata na plaży przebywało wielu ludzi, wczasowiczów, rybaków, spacerowiczów itp... Więc potencjalnie niektóre zagubione metalowe przedmioty są na dnie morskim. Jedynym minusem jest to, że wielu mogło zapaść się zbyt głęboko w piasek. Zdecydowanie istnieje potencjał do znalezienia rzeczy, szczególnie jeśli można znaleźć dobre miejsce przy molo.

Jak zawiązać węzeł do poszukiwań z magnesem neodymowym  / uchwytem magnetycznym?

Uważa się, że „węzeł” to różne rodzaje węzłów, które służą różnym celom. Będziesz chciał wybrać odpowiedni dla danego zadania. Przy wyciąganiu dużych przedmiotów będziemy chcieli wybrać węzeł, który jest niezawodny i silny.

 

Jakiego węzła powinienem użyć podczas poszukiwań uchwytem magnetycznym?

Istnieją dosłownie setki sposobów na zawiązanie węzła.

Polecamy węzeł kotwiczny który służy do wiązania kotwic, sond, wiader itp... Węzeł niezwykle pewny w trzymaniu.

Po opanowaniu sposobu wykonywania węzła możesz czuć się swobodnie i mieć pewność, że będzie bezpieczny.

 

Techniki połowów za pomocą magnesu neodymowego / uchwytu do poszukiwań.

Nie ma w tym żadnej prawdziwej umiejętności. Kluczem jest robienie tego, co dla Ciebie najlepsze. Gdy poćwiczysz, znajdziesz swoją technikę.

Bardzo podstawowa i prosta metoda, po prostu wrzuć uchwyt magnetyczny do akwenu, pozwól magnesowi zatonąć i powoli  wybieraj linę.

Jak czyścić znaleziska zdobyte dzięki  uchwytom do poszukiwań?

Większość znalezisk jest pokryta rdzą. Czasami są tak zardzewiałe, że nie można ich zidentyfikować.

Będziesz więc potrzebować bezpiecznego sposobu na wyczyszczenie ich. Oto kilka dobrych technik, które mogą pomóc.

Pamiętaj, że istnieje wiele innych sposobów czyszczenia rdzy i zabrudzeń.

Jeśli uważasz, że znalazłeś coś ważnego i martwisz się że, możesz uszkodzić przedmiot nie czyść go. Poszukaj porady eksperta.

Po wyłowieniu znalezisk z wody istnieje bardzo duża szansa, że tempo niszczenia przedmiotów wzrośnie z powodu utlenienia. Jeśli chcesz spowolnić ten proces, przedmiot powinien być przechowywany w bardzo suchym miejscu bez tlenu (pewnego rodzaju hermetyczny pojemnik)

 

Sok z cytryny i sól.

Naturalny kwas w soku z cytryny działa bardzo dobrze jako naturalny środek czyszczący. Przekonasz się, że niektóre dobrze znane popularne środki czyszczące zawierają sok z cytryny.

Aby skorzystać z tej metody, musisz natrzeć sól na obszarach rdzy a następnie polać te miejsca sokiem z cytryny.  Pozostaw do namoczenia na kilka godzin. Następnie wyszoruj go za pomocą zmywaka lub szczotki ryżowej. Jeśli chcesz spowodować mniej zadrapań, polecam użyć szmatki lub gąbki.

 

Soda oczyszczona.

Aby użyć sody oczyszczonej do usunięcia rdzy, musisz zrobić pastę z sody oczyszczonej i wody. Wystarczy nałożyć pastę na zardzewiały obszar i odstawić na kilka godzin. Użyj ściereczki do czyszczenia lub gąbki, aby zetrzeć pastę.

 

Ocet winny.

Ocet jest prawdopodobnie najlepszym dostępnym naturalnym środkiem czyszczącym. Aby usunąć rdzę za pomocą octu, zamocz w nim znalezisko i zostaw na kilka godzin. Następnie szorujesz przedmiot za pomocą zmywaka lub gąbki.

Dobrą metodą jest namoczenie szmaty w occie i owinięcie przedmiotu jeżeli będzie dużych gabarytów.