×

magnes neodymowy UWAGA! - MAGNESY NEODYMOWE SĄ KRUCHE

Magnesy neodymowe ze względu na ich skład chemiczny oraz proces produkcji są materiałami bardzo kruchymi, nieostrożne zbliżanie ich do innych magnesów, czy powierzchni metalowych może skutkować uszkodzeniem mechanicznym.

Magnesy z otworem pod wkręt należy dokręcać z wyczuciem, najlepiej przy użyciu śrubokręta.

magnes neodymowy INSTRUKCJA UŻYCIA MAGNESÓW

Instrukcja obslugi magnesów neodymowych

 

magnes neodymowy RYZYKO OBRAŻEŃ CIAŁA

Z magnesami należy obchodzić się z dużą ostrożnością, zbliżanie ich do innych magnesów, czy powierzchni metalowych, powoduje ich natychmiastowe przyciąganie. Zbyt gwałtowne zderzenie, może skutkować uszkodzeniem i odpryśnięciem odłamków magnesu. Należy bezwzględnie unikać umieszczania jakichkolwiek części ciała między przyciąganymi powierzchniami, może to skutkować poważnymi obrażeniami.

magnes neodymowy MAGNESY NIE SĄ ODPOWIEDNIE DLA DZIECI

Magnesy nie są zabawką i powinny być przechowywane w miejscu niedostępnym dla dzieci. Dodatkowo przy małych magnesach występuje ryzyko ich połknięcia, co jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia.

magnes neodymowy ODDZIAŁYWANIE POLA MAGNETYCZNEGO NA PRZEDMIOTY I URZĄDZENIA

Magnesy neodymowe generują bardzo silne pole magnetyczne, może ono mieć  niekorzystny wpływ na urządzenia elektroniczne, elektryczne, nośniki pamięci, czy karty płatnicze.

Magnesy mogą również zakłócić pracę rozruszników serca.

magnes neodymowy UCZULENIE NA NIKIEL

W przypadku alergii na nikiel zaleca się unikanie kontaktu z magnesami lub dotykanie magnesów neodymowych w rękawiczkach roboczych. Alergia na nikiel może objawiać się wysypką oraz swędzeniem. Każdy magnes pokryty jest powłoką NiCuNi.

magnes neodymowy ŁATWOPALNY PYŁ MAGNETYCZNY

Nie zaleca się przeróbek magnesów neodymowych bez precyzyjnego sprzętu i na własną rękę. Wiercenie w magnesach lub obróbka mechaniczna może doprowadzić do powstania proszku, lub pyłu magnetycznego, który jest bardzo łatwo palny.

magnes neodymowy KORODOWANIE MAGNESÓW NEODYMOWYCH

Magnesy neodymowe posiadają powłokę NICuNii powłoka ta zapewnia ochronę w większości zastosowań. Jednak nie są one odporne w 100% na długotrwałe działanie wilgoci i wody.  W momencie używania ich pod wodą lub w wilgotnym środowisku mogą korodować i tracić swoje właściwości magnetyczne.

magnes neodymowy Kupując magnesy w naszej hurtowni magnesyhunter.com, Klient potwierdza zapoznanie się z wyżej wymienionymi ostrzeżeniami.

magnes neodymowy HURTOWNIA MAGNESYHUNTER.COM NIE ODPOWIADA ZA SZKODY WYNIKAJĄCE Z UŻYTKOWANIA ZAKUPIONYCH MAGNESÓW