×

Magnesy neodymowe są najsilniejszymi magnesami trwałymi na świecie, czasami nazywane jako metale ziem rzadkich. Najmniejsze magnesy neodymowe mogą unieść ponad 1000 x swoją wagę. Przenoszą pola magnetyczne, które przyciągają przedmioty z metali żelaznych z dużej odległości. Magnesy neodymowe są używane do wielu rzeczy, przez wielu ludzi, w tym przez magików przy tworzeniu różnych sztuczek.

Zostały one utworzone w latach 80. XX wieku i zostały wykorzystane do opracowania takich elementów, jak głośniki, silniki i elektronarzędzia, co ostatecznie pozwoliło producentom tworzyć znacznie mniejsze produkty. Magnesy neodymowe są wykonane z żelaza, boru i stopu neodymu.

Ze względu na samą moc magnesów neodymowych są to najlepsze magnesy do poszukiwań metali zawierających żelazo w zbiornikach wodnych. Istnieje wiele magnesów neodymowych o różnych mocach. Zazwyczaj im większy magnes, tym większa siła przyciągania.

 

RODZAJE MAGNESÓW NEODYMOWYCH

 

Magnesy neodymowe walcowe

MAGNES NEODYMOWY 10x2 mm KRĄŻEK MAGNETYCZNY MOCNY MAGNES NEODYMOWY WALCOWY 10x2 mm MOCNY - 10 SZT 

Magnesy neodymowe walcowe można magnesować na całej długości lub średnicy. Magnesy neodymowe walcowe ze względu na swój kształt wytwarzają pole magnetyczne o większym zasięgu.

Magnesy neodymowe walcowe mają najwyższe właściwości magnetyczne i są obecnie najsilniejszymi dostępnymi na rynku magnesami. Ze względu na swoją wytrzymałość magnetyczną magnesy neodymowe walcowe są preferowanym wyborem do wielu zastosowań konsumenckich, handlowych i technicznych.

Magnesy neodymowe walcowe są zwykle używane w medycynie, czujnikach, przełącznikach odczytu, miernikach, turbinach, silnikach, słuchawkach, jako klipsy do ubrań, do tablic magnetycznych itp…

 

Magnesy neodymowe płytkowe

MAGNES NEODYMOWY 10x10x2 mm PŁYTKOWY MOCNY MAGNES NEODYMOWY 25x10x2 mm PŁYTKOWY MOCNY - 10szt

Magnesy neodymowe płytkowe mają bardzo wszechstronne zastosowanie dlatego też, wykorzystywane są w różnych dziedzinach. Magnesy płytkowe posiadają dużą siłę przyciągania. Wykorzystujemy je w życiu codziennym jak i również w przemyśle.

Mogą służyć jako uchwyty na noże, do drzwi, do okien, na lodówkę, znajdują zastosowanie w ramkach na zdjęcia, zabawkach, wchodzą w skład wielu urządzeń elektronicznych, butach roboczych, do różnego rodzaju toreb czy odzieży ochronnej a nawet w medycynie.

 

Magnesy pod wkręt / Magnesy pierścieniowe

MAGNES NEODYMOWY 10x3 mm otwór 7/3,5 mm POD WKRĘT MAGNES NEODYMOWY 10x3 mm otw.7/3,5 POD WKRĘT 10szt

Magnesy pod wkręt / magnesy pierścieniowe. Są szeroko stosowane w różnych branżach i aplikacjach. Są bardzo proste w montażu, gdyż w instalacji magnesu wystarczy tylko śruba lub wkręt. Magnesy te wykorzystywane są do mocowania szafek, blokad drzwi, głośnikach, silnikach, w warsztatach, fabrykach, do półek na narzędzia czy noże. Wykorzystywane są również w magii. Dzięki łatwemu montażowi magnesów możemy je wykorzystywać praktycznie do wszystkiego. Dzięki dodatkowej powłoce antykorozyjnej (NiCuNi) są chronione przed czynnikami zewnętrznymi.

 

 

Magnesy z klejem / magnesy samoprzylepne

MAGNES NEODYMOWY 20x1 mm WALCOWY Z KLEJEM TAŚMĄ 3M MAGNES NEODYMOWY 20x10x1 mm PŁYTKOWY Z TAŚMĄ 3M

Magnesy z klejem / magnesy samoprzylepne są bardzo popularnymi magnesami ze względu na ich praktyczne zastosowanie oraz łatwość w montażu. Magnesy samoprzylepne można wykorzystać praktycznie do wszystkiego. Magnesy te można przyklejać na szyby, meble, drewno itp.. Wykorzystywane są do wieszania kluczy, spinek, metalowych akcesoriów kosmetycznych, wykorzystywane są w szkołach, w przedszkolach, do różnego rodzaju tablic a także w samochodach.

 

Gdzie mogę kupić magnesy neodymowe?

Zachęcamy do zakupów w naszym sklepie internetowym:

https://magnesyhunter.pl/  oraz do zakupów hurtowych na naszej hurtowni magnesyhunter.com

 jak i również w naszym sklepie stacjonarnym w Krakowie przy ulicy Opatkowickiej 1.