×

Uchwyty magnetyczne

Sorry for the inconvenience.

Search again what you are looking for

Uchwyt magnetyczny to magnes neodymowy o dużej sile udźwigu. Często nazywamy magnesem neodymowym z uchem.

Ze względu na technologię wykonania uchwyty magnetyczne dzielimy na: z mocowaniem górnym, bocznym i górnym/bocznym.

Uchwyty magnetyczne z mocowaniem górnym są doskonałe do chwytania czegoś z góry, czyli np. z mostu lub jak szukamy czegoś w studni.

Uchwyty magnetyczne z mocowaniem bocznym spełniają swoją rolę, gdy np. wyławiamy coś od brzegu, czyli bokiem.

Uchwyty magnetyczne z mocowaniem górnym/bocznym są wszechstronne, możliwość przepinania mocowania na śrubę górną lub boczną, sprawia, że łączą cechy dwóch wcześniej omówionych modeli i sami decydujemy, w jaki sposób chcemy coś dosięgnąć, czy z góry, czy z boku. Dodatkową zaletą jest, że śruby są wykręcane, nieprzyspawane na stałe.

Zastosowań uchwytów magnetycznych jest tyle, że nie sposób wszystkich opisać. Najczęściej wykorzystywane są do eksploracji zbiorników wodnych, przez co są bardzo pomocne w ich oczyszczaniu z różnego rodzaju elementów zawierających żelazo.

Świetnie również się sprawdzają w szybko rozwijającym się ostatnio hobby - jako magnesy do poszukiwania "skarbów".

Uchwyty magnetyczne są również pomocnym narzędziem w kłopotliwych sytuacjach tak, jak np. zgubienie kluczy bądź innych małych lub większych metalowych przedmiotów w jeziorze, studni itp. A wbrew pozorom przedmioty mogą być całkiem spore, bo nasze uchwyty neodymowe HUNTER mają udźwig od kilkudziesięciu do nawet 450 kilogramów.

Z opowieści naszych klientów wiemy, że idealnie nadają się do czyszczenia dymionów zabrudzonych po dojrzewaniu win czy nalewek.